A virtuális múzeumlátogatások lassan egyre mindennaposabbá válnak. A VR technológia segítségével olyan múzeumokba juthatunk el, amelyekbe nem biztos, hogy a való világban eljutnánk. Mindez a diákoknak világszerte fantasztikus lehetőség arra, hogy a világtörténelem, a tudomány csodálatos eredményeit izgalmas módon ismerjék meg.
Van olyan múzeum, amelyik az online bejárást interaktív térkép formájában oldja meg, van olyan amelyik a műtárgyak 3D-s másolatainak adatbázisát osztja meg, van amelyik 3D panoráma videókat. Nézzünk 7, elképesztő virtuális múzeumtúrát!
Nemzeti Természettudományi Múzeum, Washington
Platform: Web
Egy VR fejszettel számos bejáráson részt vehetünk. Állandó és időszaki, már nem is létező kiállításokat is megnézhetünk. Dinoszauruszok, tengeri élővilág, geológia karnyújtásnyira a fotelből.
Renwick Galéria, Smithsonian Amerikai Művészeti Múzeum
Platform: Wonder 360 app (IOS/Android)
InstaVR-ral készült a virtuális utazás interaktív formában. Kilenc vezető kortárs művész alkotott egy-egy platformspecifikus, galéria méretű installációt, a múzeum termein át navigálva fedezheted fel őket. Multimédia címkéken át juthatunk több információhoz.
Iraki Nemzeti Múzeum
Platform: Google Expedition
Ezen a platformon keresztül számos múzeumba ellátogathatunk, de ez a múzeum olyan, amelyet a legtöbb embernek egész életében nincs módja megnézni a valóságban, hiszen Irakban található.
Louvre
Platform: YouVisit
Ez a platform a felsőoktatást célozza meg, kampusztúráiról ismert, de a híres párizsi múzeum virtuális bejárását is elkészítették, weben és ingyenes VR alkalmazással is megtekinthető. A túra a múzeum 10 területét járja be, még extra képeket, videókat és kiállítási információkat is feltöltöttek.
British Museum
Platform: Boulevard (Oculus Rift/Gear)
Több VR múzeum is elérhető a platformon, a legutóbbi vállalkozásuk a British Múzeum, gyorsan vált az egyik legjobb VR múzeummá az online térben.
Metropolitan Művészeti Múzeum
Platform: YouTube 360
A múzeumbejárás neve Met 360°, ez voltaképpen panorámavideók gyűjteménye. A YouTube-on mutatják be a klipeket, mindegyikhez tartozik egy rövid leírás is a tartalomról. Különlegessége az, hogy egyedi kameraállásokból vették fel és sok kiállított tárgyat a védőborítása nélkül láthatunk.
National Museum of Computing
Platform: Matterport
A HistoryView VR csapat vette fel a projektet a számítástechnika brit nemzeti múzeumában, ahol csodálatos részlethű képeket állítanak elő 3D kameráikkal. Két teljes termet vettek fel a múzeumban és rengeteg egyéb információt is beágyaztak a filmekbe részletes magyarázatokkal.
Sajnos sok minden kimaradt, mert csak a múzeum egy részében forgattak, például nem látható a világ legrégebbi, még működő komputere és számos más egyéb műtárgy sem.
Forrás: Élet-Érzés blog